Rix

  • Pes
  • Kříženec
  • Evidenční číslo 83/22
  • Rix (11let)
  • 09.11.2022 Ivančice

Pes byl odebrán problematickému člověku... a problematický je i on, bohužel. Po vytažení z přepravní klece (náhubek mu nasadil ještě majitel) byl v rozpoložení, že netušil, co se děje. Chtěla jsem jej ihned vyfotit - muže nesnáší, musela jsem si pomoci uvázáním ke stromu. Pak už však útočil i na mne.

Uvidíme, co se nám z Rixe vyklube...

Únor 2023 - třetí měsíc v útulku: Rix snáší pobyt v útulku docela špatně. Umístili jsme jej do zadní části, kde je větší klid, přesto nám pes v kotci demoluje v podstatě všechno. Výkyvy nálad jsou znatelné, ošetřitelný je jen s košíkem na nose. Stálého vodiče nemá, samozřejmě je ale velkou část dne ve výběhu, kde je klidnější. Psovi zkrátka vyhovoval dřívější "bezdomovský" způsob života - stále volně a stále jen u svého člověka. Často však napadal kolemjdoucí. A v útulku dělá v podstatě totéž, umístit jej by pro nás byl zázrak a pro psa vysvobození. 

AKTUALIZACE: 10.MĚSÍC V ÚTULKU!! (září 2023)

Zlomili jsme to :-). Rix je v pořádku. Z počátečních nervů a nepříjemného stresového hubnutí je ze zabijáka mazel mého muže. A protože se v útulku s manželem střídáme, čtvrtky patří Rixovi. Kdybyste viděli, jak miluje vodu! Video můžete shlédnout na našich Fb stránkách. A moc se přimlouvám za Rixovu adopci, prosím. Osamělému muži udělá velikánskou službu. Hodil by se i k ostraze objektu se svým pánečkem by byl spokojen v podstatě kdekoliv.