Adopce na dálku

V sekci "Adopce na dálku" bych Vám ráda představila ty z našich svěřenců, u kterých je možnost adopce ožehavější. Jedná se především o psy starší, kteří již v útulku strávili i několik let, nebo s nejrůznějšími handicapy, které jim stěžují jejich osvojení. Pochopitelně, pokud by se našel dostatečně trpělivý a obětavý člověk, je možné si všechny pejsky z této sekce osvojit. Proto je najdete i v odkazech "Pejsci", "Fenky a "Kočičky". Jinak je tato sekce určena hlavně pro lidi, kteří už pejska mají a nemohou mít doma dalšího nebo vědí, že by na vlastního pejska neměli čas a přesto po nějakém touží. Mohou proto udělat dobrý skutek a jednoho si virtuálně adoptovat. Já jim pak budu ráda zasílat nové fotečky se zprávami, jak se pejsek má. Samozřejmě si jej mohou kdykoliv přijet vyvenčit, vzít si na procházku... Vše záleží jen na osobní domluvě.

Prosím tedy patrony, kteří si některého pejska vyberou, zašlou na účet nebo složenkou (jistě i osobně) finanční příspěvěk (jeho výše není nijak stanovena) a budou mít zájem dostávat informace o "svém" pejskovi, aby napsali na útulkový mail: utulekbreclavbulhary@seznam.cz

Majda

Tornádová MAJDA, 11 let 

Už to bude rok, co je Majda v našem útulku. Z tornádem zpustošeného útulku jsme před rokem převezli psy k nám do bezpečí, záhy je umístili, jen Majda zůstala. Proč? Stará dáma je totiž neudatelná, kouše. Kolik nadšenců už říkalo, že je přece NIKDY pes nepokouše.... Hmm, s Majdou nepochodili... nechtějí ji ve spolcích, nechtějí ji nikde. A tak se pomalu smiřujeme s myšlenkou, že fenečka dožije u nás. Nic jí nechybí, pěkně baští a díky procházkám prospívá velmi dobře. Jenže my už dávno víme, že z lásky a dobrosrdečnosti se nenají ani pes, natož pak my a naše auto, nezaplatí se elektrika ani nájem....atd atd.  Dáváme fenečku do dálkové adopce a najde-li se pár dobrý duší, kteří na ni budou pravidelně přispívat, budeme opravdu rádi, to mi věřte. 

Pavlík


 • Pes
 • Kříženec pitbula
 • Evidenční číslo 56/17
 • Pavlík (8 let)

Pavlíka vkládám do kategorie Adopce na dálku z prostého důvodu - velmi špatná možnost umístění. Pavlík je totiž lidumil, ale totální "psožrout". Bohužel nám v útulku již otestoval více pejsků (přežili, ale léčili jsme dlouho šrámy, hnisání, záněty) . Pavlíka nedávám neznámým ani na venčení, s našimi stálými návštěvníky jej samozřejmě pouštím, ale jen v čase, kdy opravdu venku není šance potkat jiného pejska na procházce. Nový domov bych tomuto chlapci přála z celého srdce, to mi věřte, zdá se mi, že v útulku již rezignoval. Ztratil jiskru v oku. Je hodný, nezlobí, jen smutní. Pokud vše zařídím tak, že ve výběhu potká přes plot jen spolubydlící, kteří jej nedráždí, není s ním sebemenší problém. Pavlík nám však stárne, péče o něj je víc a víc individuální, pomoc, podporu, penízky na další a další pomůcky, vitamíny, alavisy, krabičky s masíčkem, tohle všechno jej řadí právě do kategorie Adopce na dálku zcela oprávněně.  

Míra


 • Pes
 • Kříženec
 • Evidenční číslo 2/18
 • Míra (8 let)

Míra - zkraje moje noční můra. Urputně mu hledáme nový domov, kdykoliv se mi v útulku objeví zájemci (o jiného pejska), o kterých se domnívám, že by pro Míru byli ti praví, nabízím, zkouším, vysvětluji. Hmm, jenže on tento "krasavec" každému do oka nepadne. Věřím, že jednoho dne přijde, jenže Míra mi to čekání nijak neulehčuje. Znám už jej jako své boty, vím, jak na něj, přesto mě péče o něj někdy dohání k šílenství, zabere času jako pět dalších. A o financích ani nemluvím - každou chvíli prosím o příspěvek na jeho granule, krabičky, kapičky, vitamíny, alavisy... Jen svou urputností a umanutostí jsem jej dostala do stavu, v jakém je dnes, dva roky poté, co mi den co den hubl, průjmoval...doslova se ztrácel před očima. Stáhla jsem jej z psince, má zcela individuální péči. Jestliže si někdo zaslouží pomoc, podporu, adopci na dálku, pak je to právě Míra. Více povídání o něm najdete na jeho nabídkovém listu v kategorii "pejsci".  

Ron


 • Pes
 • Kříženec gordonsetra
 • Evidenční číslo 110/13
 • Ron (15 let)

Ron.... Náš starý dobrý Ron.....přišel na konci roku 2013, sami si tedy spočítejte, jak dlouho je v útulku. Co všechno jsme už spolu zvládli!, vypracovali se téměř k dokonalosti - nefandím si, však si jej přijeďte vyzkoušet na procházce! Sám vás z ní dotáhne domů, zpátky do útulku :-) Bude mu patnáct, to je jeho problém, naprostá smůla, jenže - copak za to může???

Pejska jsem inzerovala často, vše, co jsem k němu přidala na našich stránkách najdete na jeho nabídkovém listu (kategorie "pejsci"). Od prvních dnů, jeho příšerného stavu, až k dnešku - je fakt supr :)  utulekbreclavbulhary@seznam.cz | +420 519 340 531 | +420 723 040 495 | GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E