Cauda

         Pes

  • Kříženec NO
  • Evidenční číslo 26/24
  • Cauda (3,5 roku)
  • 1.04.2024 Dobré Pole

Představuji Vám našeho nováčka. Myslím, že náš útulek by se klidně mohl přejmenovat na lazaret... čímž bych Vás opět chtěla poprosit o přispění na veterinární péči. Stojí to všechno hříšné peníze, už je nám z toho ouzko....

Německý ovčák k nám přišel 1.4. a já chvíli koketovala s myšlenkou dát mu jméno Apríl. Jenže o nějaký žert vážně nešlo, pes byl s největší pravděpodobností sražen (jizvy kolem očí jsou patrné dodnes) a já bych chtěla veřejně poděkovat paní starostce z Dobrého Pole, jak se k jeho umístění do útulku postavila. Všichni psi, kteří se k nám poslední dobou dostali v katastrofálním stavu neměli od veterináře žádné dobrozdání, Miluška pouze antibiotika, abych byla přesná. A útulku starej se.... najdi odborníka, objednej se, nalož, jeď a hlavně plať... to jsou desetitisíce, žádné drobné.

Cauda - tak se náš ovčák jmenuje. Cauda = ocas. Latinsky :-) Amputaci ocásku uhradila a zařídila převozy právě paní starostka. DĚKUJEME!

Osm uplakaných dnů strávil Caudík na izolaci. Samotu špatně snášel a tak jsem ho dnes, s posledními antibiotiky přesunula do psince. Jeví se přátelsky, ale celou dobu na něm pozorujeme takový ten "nedožraný a nedopitý" komplex. Mívají to většinou psi z množíren, kteří živoří v příšerných podmínkách. On žere i prášky dobrovolně a rád a chňapne po ruce jakoby týdny nedostal najíst. Dnes byl poprvé venku na procházce, chtěla jsem udělat nějaké detailní video. Psa jsem si uvázala a chtěla pěkně vykouzlit výstavní postoj. Jenže ouha - Caudík začal chňapat po vodítku jako zběsilý a já byla ráda, že je se mnou další venčící teta a zdárně jsme psa přivedli zpět do kotce bez úrazu a s oběma rukama :-)

Co z toho vyplývá? Pes bude patrně hledat domov tam, kde mají již s výcvikem nějakou zkušenost. No a my budeme za pár dnů zase o něco chytřejší a schopni zodpovědět i na další otázky.