Míra

  • Pes
  • Kříženec
  • Evidenční číslo 2/18
  • Míra (9-10let)
  • 16.01.2018 Břeclav 

Únor 2023 - přidávám pár slov. Předchozí texty nechávám pro celkový obrázek o psu. Ideální je tedy číst od textu "Přátelé, potřebujeme......." Pak pokračovat řádky z roku 2020 a nakonec číst Únor 2023:-) Co tedy k Mírovi připsat? Čím je starší, tím jsou jeho bláznivé projevy mírnější. Já bych mu toho svého človíčka tak strašně přála!! přijeďte si jej aspoň vyzkoušet, prosím!!! Když Vám padne do oka svou vizáží, leccos mu prominete. A když s ním budete stále doma, on Vám bude TAK vděčný! 

____________________________________

K Mírovi přidávám pár slov koncem roku 2020. Předchozí text však zůstává pro celkový obrázek pejska.

Nejvíce nám paradoxně s tímto klukem pomohl koronavir. V útulku zavládl klid. A to je přesně to, co pejsek potřeboval. Dnes, kdy jsme převzali praxi jiných útulků a ke kotcům chodí opravdu jen zájemci o adopci a na kratinkou dobu, jsem psa s klidnou duší přestěhovala zpět do psince. Vypadá výborně! Není to jistě fešák, který vás uchvátí na první pohled, pořád je to ten stejný šmudlin, asociál  (uklízet byste po něm nechtěli), pořád po výběhu pobíhá sám, ale je spokojený!! A o to nám v naší práci jde. Útulek musí fungovat na pohodu😊

___________________________________________

Přátelé, potřebujeme naléhavě pro našeho Míru nový domov!

Druhý rok žije Míra za mřížemi. ( únor 2020)A věřte mi, že velmi trpí! Nutně potřebuje svého člověka a pozornost. V útulku má opravdu veškerou možnou péči, kterou můžeme zajistit, ale pro tohoto psa to jednoduše nestačí! Dokonce má svou obdivovatelku, která jej pravidelně bere na dlouhé procházky, ale v momentě, kdy se vrátí zpět do kotce, začne šílet a je až nepříčetný, neumí si odpočinout. Od nervů trpí zažívacími potížemi, hubne a vypadává mu srst. Nyní už je druhý měsíc umístěný v karanténě, kde je to pro něj méně stresující prostředí a dává se rychle do pořádku, jenže - NEMŮŽE BÝT V KARANTÉNĚ VĚČNĚ, moc prosím o pomoc za něj.

Míra má asi šest let a je to takový trošku samorost, na vodítku tahoun. Je čerstvě po kastraci, však jsme ji dělali pro jeho celkové zklidnění. Nechá se bez problémů ošetřovat a když má náladu, tak se i rád mazlí. Ostatní pejsky venku toleruje, hlavně větší feny, s těmi nemá žádný problém. Malé psy moc v oblibě nemá. Do rodiny ho doporučujeme jako jedináčka, popř. k velké fence. Není vhodný do rodiny s malými dětmi. Je to trochu tvrdohlavec, ale když nevidí v okolí nic extra zajímavého, tak zvládne i základní povely! To jeho "sedni" - jedna radost! :-)

Cokoliv vás bude k Mírovi zajímat, ptejte se, prosím! Napište mi mail, odpovídám sice po nocích, ale VŽDY. Je možné zvážit i dočasnou péči, máme sice velký okruh "dočaskářů", kteří nám pomáhají i s dohledem nad vydanými psy, ale v současné době jsou prostě plní a Míra potřebuje nový domov AKUTNĚ!