Vašek, Dan a Uhlářovi

21.09.2021

Ale i vy všichni ostatní, kteří nás v tom nenecháte. Jen díky vám mají naši psi doposud nepoznané.

Na našem útulkovém účtu se mi u sponzorského daru objevila poznámečka: od Vaška a Dana, věnovali nám celá svá dýška!! A protože jméno majitele účtu znám, jsem si jistá, že tenhle člověk jde vzorem vždycky. Takže Vašku a Dane - máte-li nějaké "psí přání", je předem splněno! 😊

Tuhle se u nás objevil maličký klučina. Ve své propocené pěstičce svíral padesátikorunu, kterou dostal od babičky na čokoládu. To mě vždycky sebere. Hned jsem si vzpomněla na milý dopis od pana doktora Uhláře. Toho bílého kocourka, kterého jsme vypiplali z nejhoršího a dodnes je u nás v nabídce, našli jeho děti, když byli v našem kraji na dovolené. Kotě by zcela jistě zemřelo, a tak udělali všechno proto, aby se to nestalo. A důvod? Bylo to nutné pro kocourka, ale hlavně pro jejich děti, aby příště také nebyly lhostejné. Je to důležité pro formování jejich charakteru. A pod takové vyjádření se já z fleku podepíšu! Ještě že existují tyhle čisté duše... čerpám z nich sílu, kterou potřebuji pro svou práci. Představte si, že existují starostové, kteří žijí v domnění, že když je pes tři měsíce v útulku a nenajde nový domov, dá se do ZOO na zkrmení... po deseti letech v útulku jsem zvyklá na leccos, ale tady mi došla řeč. Vašku, Dane, Uhlářovi - zůstaňte jací jste. To je totiž hrozně důležité.

p.s. na naše FB stránky dávám pro ilustraci dnešní video fenečky, která strávila celý včerejší den na veterinární klinice. Třikrát kapačka, péče, ošetření, krmení štěňat, cestování, čas...tohle opravdu u nás nikdy žádný starosta neplatí... jakou máme radost, že se dnes fena krmí sama!!