Vánoční úvaha

11.12.2020

Já, když se rozepíšu, nevím, kdy skončit. 😊 Z minulého článku (a to jsem také "jen" poděkovala) mě chytrý FB poučil - dlouhé články nebere. Zkusím to zkrátit.

Před pár dny k nám zavítal do útulku mladý muž. Nezvonil, respektoval nápis na dveřích a stále se omlouval, že není návštěvní čas. Přivezl dva pytle calibry, protože doma museli uspat patnáctiletého retrívra. Byl tak strašně slušný a milý! Ihned bych mu svěřila Páju (zasvěceni ví... ). Najednou na vás prostě dolehne ta dojemná vánoční atmosféra, že máte chuť napsat úvahu o lidech, kterým je smutno, a tak myslí na opuštěné pejsky. Pán by si zasloužil třístránkovou esej, protože tak příjemný a slušný člověk se hned tak nevidí. Ale máme tu i další, a to už by se esej zvrtla na román😊. Jsou tu zaměstnanci ČS Břeclav s laskavým přispěním bývalé kolegyně paní Blanky Bartochové (granulky pro spokojená bříška pejsků), manželé Krčovi (co ti už k nám projezdili kilometrů!), naši báječní vodiči pejsků v okolí útulku i na vzdálených stanovištích, kterým v socializaci útulkáčků vydatně pomáhá domácí fenečka Sofie. Je tu pan Jan Blažek, který k nám nechal přivézt nejen "naše" granule, ale také velmi překvapil balíčkem z lékárny GS Condro a Hylo Gel (úžasné, děkujeme!), jsou to sestřičky z Valtic s finančním darem (ideální volba, však ony zase padnou na paletu granulí přímo od výrobce), kde se domnívám, že ony samotné by si safra zasloužily přidat, a to nejen v této době - o to více si to člověk považuje. A za finanční dar rozhodně děkujeme také "Mirovi a kamarádům" , Liboru Hudečkovi, Janě Blažkové a s vděčností převelikou panu Vojtěchu Mihalíkovi (takový anděl, pro nás určitě).

Také si velmi ceníme nově započaté krásné spolupráce se Super ZOO Břeclav - již podruhé nám milé paní prodavačky volaly, abychom si vyzvedly jejich nadílku 😊 - děkujeme, děkujeme všem.