NOVÁČCI

22.02.2021

I těmto dvěma krásným chlapcům covid zatočil se životem. Jejich babička už se o ně nikdy nepostará...Starší Rex je dobrá duše na první pohled. Miloučký ksichtík, něžné oči, laskavý projev, každým kousíčkem těla si říká o pohlazení, přitom však po očku stále hlídá, kde je "bráška" Dan. Tolik jsou na sebe navázáni....celý svůj život běhali bok po boku u babičky na dvorečku a její blízkost jim neskutečně chybí. Kéž by se našla dobrá duše, která by si je vzala oba dva....bylo by to pro ně požehnání.

Jeden i druhý jsou v podstatě mazlíci. Musíme vzít však v potaz, že vyrostli u staré paní, chůze na vodítku tedy spíš nebyla žádná, vše doháněly vnučky, které jim daly alespoň nějaký základ, pár povelů. Za sebe však mohu říct: fajn psi, nezkažení. A to jsem s nimi zatím jen pár hodin. Známe však minulost, což je pro další umístění bonus. Víme, že pětiletý Rex je nesmírně učenlivý a šikovný a klidně by se s ním dalo začít třeba s agility, či jiným podobným psím sportem. Na vodítku již chodí velmi dobře a ovládá základní povely. Mladší Dan (čtyřletý) je maličko složitější, tady to bude chtít dotáhnout nejen v chůzi na vodítku, pejsek hlavně potřebuje cítit oporu ve svém pánovi. Primárně byl určen na hlídání pozemku, ale velice ho baví kontakt s lidmi, čili žádný zuřivý hlídač to není. Mne znal pět minut a už mi seděl u nohy a lehkým chňapáním se dožadoval pozornosti - tak rád by byl někomu prospěšný!

Od zítřka začneme, pejsky řádně proočkujeme, budeme chodit na šňůře, přivolání...taková klasika😊 Máte-li však již nyní pocit, že Rex či Dan jsou právě Vaše srdeční záležitost (nejlépe oba, prosíííím....) určitě mi dejte vědět. Pište, prosím mail či sms, nikoliv FB!!

utulekbreclavbulhary@seznam.cz

723 040 495

Děkujeme za každou pomoc!!