M N O Ž Í R N A !!!!!

06.09.2021

Krátké video na našem FB ukazuje, jak to všechno začalo... a to jde o první dvě hodiny přijímání psů. V tu chvíli jich bylo tak dvacet (těch chytatelných)....poslední přijeli v pět odpoledne, neumíte si představit vyčerpání všech zúčastněných. Týden před svými 52.narozeninami jsem dostala 52 pejsků ...

Víte, že nejsem příznivec velkých gest, hysterických scénářů, nefotím katastrofické stavy, byť je mi jasné, že takové obrázky přitahují. Jsme dříči a respektujeme pravidla. A stejně, jako jsme bez velké pompy sedli po tornádu do aut a jeli pro hodonínské pejsky, i v tomto případě jsme se víc jak týden nezastavili a okamžitě zrušili pobyt všem hotelovým pejskům, jejichž hlídání nás finančně drželo nad vodou. V takové kalamitě, která se k nám přihnala koncem srpna, ostatně ani nebyl čas vzít mobil do rukou. V útulku se v tu chvíli nedalo ani nadechnout, a to jsme v neuzavřených prostorách.

Extrémní výskyt blech, svrab, paraziti vnitřní i vnější, podvýživa či březí feny, vyděšení, hysteričtí až útoční pejskové, neuvěřitelný zápach a křik. Trauma z prožitého hladu, rvačky u misek, bázliví jedinci odsouzeni k podvýživě či smrti. V tu chvíli nikdo nevěděl, jak se celá kauza bude vyvíjet dál, a protože v podstatě do dnešního dne není nic stoprocentně jasné, zůstanu jen u konstatování, že jedna obec si může opravdu oddechnout. Byť šlo o neoficiální množírnu a všechna zvířata jsou v podstatě příbuzná, jejich umístění k nám pro ně byl vysvobozující rozsudek s nadějí na lepší zítřky.

Veterinář nonstop po ruce, akutní zásahy provedeny okamžitě, krmivo mizí rychlostí blesku a když vydělím částku, kterou jsme za srpen nafakturovali číslem 52, není zaplacena ani pipeta proti blechám a jeden den krmení... o ostatním vůbec nemluvím. Obracíme se na Vás s prosbou o pomoc finanční, rozhodně prosím nekupujte granule, v tomto případě jsou naše krmící techniky vyváženy zlatem. A veterinární účet bude astronomický, jsme na začátku....

Číslo našeho účtu visí na našich webových stránkách již deset let : 107-1519910267/0100 potvrzení samozřejmě vystavuji běžně. A já vám slibuji, že obrázky budete moci vidět postupně a už jen hezké😊.

V tuto chvíli ještě není možné pejsky vydávat!! I my jen čekáme na svolení - děkujeme za pochopení !!