Ještě k Fifince...

17.04.2020

Jelikož plamenné diskuse nedají někomu spát a jen náznak toho, že by útulek u této fenečky chyboval, nedejbože něco zanedbal, se mne hrubě dotýkají, jsem tedy nucena lehce zareagovat, byť se mi zdá zbytečné se zpovídat z dobře odvedené práce. Fifinka se 14 dnů (!) potulovala ve velmi špatném stavu mezi ulicemi Mládežnická, Lanžhotská, Březinova, Bratislavská. Přátelé, tehdy byla důležitá medializace!! A eventuální hledání štěňat. Prý to někdo zkusil, neúspěšně. Nevím, je to jen jedna paní povídala.

Fenečka k nám dorazila ve středu večer. Ve čtvrtek jsem ji odčervila, odblešila, vytáhla šestnáct klíšťat (dcera má šikovné prstíčky a dobré oči) a ještě ten den byla prohlédnuta veterinářkou a svěřena do individuální péče paní, které důvěřuji. Není to nic neobvyklého, dříve jsem takto spolupracovala s Lenkou Hafo, s Lenkou S... nikdy by mne nenapadlo, že bych o tom měla vést diskuze. Proto jsem na web dala informaci, že hledáme pouze majitele, ten jediný by měl právo zvrátit mé rozhodnutí. Zákon je zákon. Dovedu posoudit, jak zvíře při příjmu vypadá a jakou diskuzi bych vedla s majitelem, pokud by se jako majitel opravdu prokázal, je věc, o které rovněž není potřeba psát komentáře.

A kdeže má Fifinka individuální a zcela nadstandartní péči? Na ulici Mládežnická. Náhoda? Myslím, že má-li někdo potřebu útulek kontrolovat, může být v naprostém klidu a zaměřit pozornost tam, kde je skutečně potřeba.