Dálkové adopce

03.05.2022

V prvé řadě chci moc poděkovat firmě Mirda Cars s.r.o, která nám již několik měsíců během loňského roku a v letošním květnu pomohla s naším staroušem Ronem. Jejich logo najdete vždy u Ronečkovy fotografie v sekci Adopce na dálku.

Staří pejskové to nemají jednoduché, jejich umístění je nejen problematické, někdy i jednoduše nemožné. A tak mají v útulku své pelíšky, svůj klid, pohodu - nepřeháním, opravdu jsou tam doma a cítí se tam dobře, z procházek vždy táhnou k brance útulku a bezpečně vedou ke své boudičce. Známe je, umíme s nimi pracovat a dopřát to, co mají rádi, hlavně co potřebují (a bez Vaší pomoci bychom na to prostě neměli) - ostatně jejich "kuchyňská" kondice je nepřehlédnutelná 😊

Přemítám již nějaký čas, že k našim třem stálicím budu muset přidat další. Dávno nám na ně nikdo nepřispívá, nemají ani své dálkové rodinky a my jejich pobyt a péči můžeme hradit jen proto, že hlídáme pejsky dovolenkářům.

Po tornádové katastrofě nám stále zůstává v péči neudatelná fenečka jezevčíka Majda. Pokousala již kdekoho (vždy se najde chytráček, který se domnívá, že to s pejsky umí, a i přes nápis jí tam tu ruku strčí...) a žádné jiné zařízení si "potvůrku" do péče vzít nechce, zkoušela jsem, nemyslete si, dnes se už jen usmívám, vím své. I další adept, o kterém bych mohla napsat totožné řádky, u nás pravděpodobně dožije. Jde o kříženého jezevčíka, Fruťáčka, sama jsem už vloni přestala obec, ze které přišel, prosit o úhrady pobytu. Ostatně ŽADNÁ obec nikdy neuhradí plnou výši pobytu a péče, útulek je taková bezedná studna, nemůžete v něm bydlet a za těch pár korun od obce ani nenastartujete auto. Léty ověřená praxe, bez dárců a pomocníků to nejde.

Jako třetího jsem chtěla přidat (opět kříženého jezevčíka, ha,ha) Karla. Ale pozóóór!! Tomu jsme minulý týden našli domov!! Jelikož se nám již ale dvakrát vrátil, nechávám mu stále rozestláno! 😊

p.s. nesmím zapomenout! děkuji, děkujeme všem našim vodičům, kteří si "své" pejsky aspoň maličko podporují, oni Vás mají rááádi! fakt, říkají to:-)