Cestář – „Česťa“

17.03.2021

Jak našeho chlapce přes noc pojmenovala hlídací teta 😊 . Že prý když ji nebudí kohout, dá se tam krásně vydžet, ha,ha. Službu, kterou dřív zabezpečovala Lenka a leckterý prcek skončil u ní, přebrala naše Hana, kočičí teta, jak jsem již několikrát psala. Útulek jsme si předaly večer a já už celý dnešní den věnovala nováčkovi, o zbytek rafanů se staral manžel, socializační "procedury" zvládá krásně Zina a Klárka. Díky všichni, dneska to bylo obzvlášť potřeba.

Každá cesta, každý zákrok, každá zbytečná manipulace je pro starého pejska stresující. Proto jsme prvotní návštěvu veterináře prckovi objednali k nám. Dnes jsem však vyrazit musela, abychom se dozvěděli, co Česťa skrývá pod smradlavou zadredovanou hmotou...a to se musí v tomto případě udělat v teple. Dámy a pánové, byla jsem v šoku. Fotografie vám osvětlí víc. Tak strašné stříhání (psa jsme nepřispali, ani neomámili pastou - věk) jsem ještě nezažila. A co teprve ta kůže! Naprostá katastrofa. Pes musel být pokousán jiným psem, domníváme se. Jde nejen o zhmožděniny na celém krku, hlavě, noze, ale i dírky s největší pravděpodobností od zubů. Už od paní holičky jsem se telefonicky objednala na kliniku a pejska pro všechny případy nechala dnešní noc pod dozorem veterináře nonstop. A zítra frčíme nanovo, takže na povídání o Dennym bude muset počkat😊, ale nebojte se, všechno má svůj čas.

Děkuji mým laskavým přátelům za pomoc a děkuji všem, kteří nám s Česťou pomohou finančně. Stejně jako jste nám pomohli zachránit Šóna, Daloška, Barborku, stařičkou a slepou Dorotku, berňačku Báru či pitbulku Sáru... bože, těch už bylo...děkuji všem, přátelé.