Baxík - známe minulost!

15.04.2020

Představuji vám Baxíka, pejska, kterého před pěti lety přivezla do útulku městská policie Břeclav, štěňátko v krabici u popelnice. Jeden z policistů se jej nakonec ujal, dodnes je jeho pánem, ale někdy se prostě stávají věci, které se stávají - pejska nyní hlídáme v útulku a nabízíme k adopci. Z mého pohledu "hlídací tety" mohu říct, že je naprosto kouzelný, dokonalý. Není v útulku druhý takový. Dobře vychovaný, čistotný, ovladatelný, chůze na vodítku špičková (jasně, že když vyletí zajíc, ptáček, reaguje, jako každý), skvěle vychází s každým psem (i kočkou!! Občas od nějaké dokonce dostal packou :-) ), je extrémně hravý, hyperaktivní, k dětem milionový! Žil v rodince s malým chlapečkem, který jej uměl i tahat za nožičky, hrábnout do pusy, ale nikdy mu neublížil, Baxík děti miluje!

Jeho majitel poukazuje na to, že pes při odloučení naříká (úzkost z osamocení). Já sama jsem v útulku toto nepoznala, ze svého boxu vidí na ostatní spolubydlící a je zcela v klidu. Musím na to však upozornit, kdyby si jej někdo chtěl adoptovat do bytu, být zcela sám zřejmě nesvede. Hledáme proto majitele, který bude většinu času trávit s pejskem, ideálně kdyby měl zahrádku, kde by se mohl vylítat, unavit, v letních měsících přebývat (v zimě určitě do tepla!)

Baxík je zcela zdráv, odčervený, očkovaný, čipovaný. Nikdy neprodělal žádnou operaci, není tedy ani kastrován. Jediná chybička: je alergický na kuřecí tuk, majitel mu tedy granule kupuje odpovídající. Vážným zájemcům obratem sdělím kontakt na majitele, pejsek je momentálně v naší péči :-) - a je vážně BÁJEČNÝ!!! (fotky zkreslují - pes je menší než na nich vypadá!!!)

A ještě dodatek: autem s vámi odjede úplně v pohodě. Bude sedět u nohou spolujezdce, je také naučen na přepravní box v kufru auta, jak říkám: značka ideál :-).