2020

02.12.2020

Nevím, zda mohu o roce 2020 napsat, že byl úspěšný. Covid nám všem celkově přinesl značné patálie, omezení. Ale také zpomalení, méně stresu, zastavení, zlepšení hospodaření s časem a nakonec pro naše pejsky byl spíše přínosem. Umisťovali jsme extrémně dobře, na prověření osvojitelů měli čas, zrušení návštěv zlepšilo kondici psů současně se zkvalitněním venčení - ostatně třeba takový Míra je toho jasným důkazem .
Nechci zde bilancovat, o své práci píši průběžně. Chci se zmínit o věci, která udělala nám, ošetřovatelům, provozovatelům (ano, správně množné číslo, útulek spravuje celá má rodina) převelikou radost. Jde o spolupráci s městem. Útulek provozujeme soukromě, areál si od města pronajímáme. Takové zvláštní postavení, neznám jiné podobné a lidem se to občas plete. Takže budovy a zařízení i parcelní plochy jsou majetkem města. Jsou v příšerném stavu, co si budeme za ta léta nalhávat. Zub času a specifikum "obyvatel" je zřejmé. Péče řádného hospodáře je vynikající, říkám neskromně, protože nikdo netuší, kolik práce se za tím schovává. Ale zázemí pro personál je velmi špatné až nestandartní.
A zase jsme u covidového roku....v tuto chvíli už je absolutně jisté, že buňky zdevastované myšími nájezdy nezbouráme, nové nebudou. Pro nezainteresované uvedu maličký ilustrativní příklad: v útulku jste sedm dnů v týdnu. Často se stane, že musíte z nevoňavého psího prostředí jinam. Chcete-li se převléknout (nutnost! opravdu jste cítit!), pak je lepší si civilní věci nechat raději v autě. Ano, i to je služební, často v něm vozíme odchycené pejsky, čili "poznamenáno" je taky - Je to však stále lepší volba než se převlékat v buňce. V oblečení načichlém myšími výkaly byste si do zubařského křesla fakt nesedli....
Jak tedy pomoci alespoň nějak personálu? Po deseti letech jsme to zkusili....dejte nám alespoň novou sprchu a záchod...a světe div se, stalo se!! Já jsem z toho tak vyjevená, že se na sprchový kout chodím dívat! jako na atrakci, ha,ha. Město nám v letošním roce nakoupilo materiál na opravy bud (práci děláme ve své režii), chystáme se na úpravy plotů kolem vstupních prostor (materiál opět město) jen co ustoupí mrazy a než zase začnou zelené práce. Do své garáže město zakoupilo své nářadí!!! Úplně krásné, fakt! Ruce už používáme naše, samozřejmě , ale už si nemusíme všechno stále převážet z Ladné. A aby toho nebylo málo, na naši žádost ohledně nájmu jsme dostali kladnou odpověď! Co na to říct? Že rok 2020 úspěšný byl.
Chtěli bychom poděkovat panu starostovi, panu tajemníkovi, všem zainteresovaným z majetkového oddělní i z oddělení životního prostředí a také všem, kteří nám vyšli vstříc se zrušením a odpisem starého a nepotřebného majetku. Nejenom, že máme ukrutnou radost, že někdo přispěl ke zkvalitnění naší práce, ale máme tak krásného JEŽÍŠKA! jako nikdy - DĚKUJEME.