Ron

  • Pes
  • Kříženec gordonsetra
  • Evidenční číslo 110/13
  • Ron (15 let)
  • 13.11.2013 Břeclav 

RONA JIŽ NENABÍZÍME - ZŮSTANE U NÁS. 

Píše se rok 2022. Říjen. Jak můžete jednoduše odvodit z evidenčního čísla Rona, je u nás devět let, přišel totiž až na konci roku 2013. Za tuto dobu jsme jej nabízeli nesčetněkrát, vždy však s upozorněním, jakou péči potřebuje. Prožili jsme s ním všechno dobré i zlé, akceptovali jeho nekontaktnost vůči jiným, jeho zdravotní péče nás sice nezruinovala, ale rozhodně by si ji nemohl dovolit bez Vašeho přispění. A u jeho kotce stojí dnes a denně jeho "propriety". Ronovi je patnáct, už se mu nechce ani běhat půl hodiny po výběhu - vykoná potřebu a lehne si ke svému kotci, ať jej laskavě vrátím, kam patří. Jeho venčitelé nechápou, proč s nimi není venku rád, i když jen omylem naznačí směr chůze k útulku, Ron je tam prakticky dotáhne.

Ron zůstane u nás. Jsem přesvědčena, že v jiném prostředí by do měsíce pošel (viz zkušenosti se psy "nechtěně" zachráněnými i z jiných útulků). Text, který jsem k němu měla na webu původně nechávám. Opravdu si myslím, že je to skvělé zvíře a jako takové má právo si svůj podzim života určit sám. 

Text z doby přijetí z roku 2013: Katastrofální stav! Žalostně vyhlížející pejsek, zubožený, silně zanedbaný, ekzém nejen kolem očí, ale i po celém těle, zapáchající... takovéto "majitele" bych normálně zavřela. Prostě hnus.

Ron vypadá na starého psa, myslím, že skoro neslyší. Jeho zuby však neodpovídají stařečkovským... nevím, orientace je vždy jen přibližná. Měla už jsem v útulku psa, kterému jsem napsala tříletý, no a paní majitelka mi pak sdělila, že s nimi žije už devátý rok! A naopak - fenka, která byla skoro bezzubá se chovala jako dvouletá, nedospělá - je hrozné, co se zvířaty jejich skvělí majitelé někdy dokáží udělat.

Tento balíček nemocí je hodný a přátelský pes. Myslím, že tolik pozornosti,které se mu dostalo za dva dny v útulku, ještě snad nezažil. A to ho ještě čeká procedur! Musíme mu ale dát trošku času na rozkoukání se. Pak bude následovat důkladná veterinární prohlídka a uvidíme, jak budeme pokračovat. Šanci si zaslouží, sám se do tohoto stavu nedostal...

Fotka, kterou vidíte v nabídce, je již z doby, kdy měl Ron nejhorší za sebou, byl zcela ostříhaný, léčený a zbavený všech parazitů.

Rona by jste po půl roce v útulku sotva poznali. Statný velký a krásný pes, který k nám přišel jako zablešený, svbrabový, totálně vyhublý svazek nervů. Myslím, že jsme ho moc krásně daly dohromady, na jeho těle již nenajdete žádný bolák, vyrážku, jenom kolem oka se nám asi po čtyřech měsících ekzém obnovil. Přemýšlíte-li o hlídači vekého pozemku, máte-li problémy se zloději, Ron j opravdu bezkonkurenční hlídač. Uvidíte to i v útulku, nikoho si nepustí ke kleci, ale jakmile si získáte jeho důvěru - samozřejmě za mé vydatné pomoci - bude prostě "Váš" a bude Vás chránit jako nejlepší osobní strážce:-). Kdyby jste jen viděli, jak si jemňoučce bere pamlsek z ruky, tak to snad neumí žádný jiný pes v útulku. Ve výběhu je veselý, běhá.... nic nedejte na to, že jde o staršího psa, můžete mi věřit, tu hlídací službu Vám splní miliónově. Hovořím zde však o pozemku, zahradě, dílně s oplocením, sadu, vinice, stavbě, firmě.... cokoliv velikého, oploceného. Do domu s dětmi a hlavně jinými zvířaty bych jej však s klidným svědomím nenabízela. Ale i toto se dá řešit, Ron si na své nové páníky jen musí zvyknout, pak to bude naprosto oddaný společník:-)