Ron

  • Pes
  • Kříženec gordonsetra
  • Evidenční číslo 110/13
  • Ron (12 let)

Vše, co jsem již o Ronovi napsala, schválně na stránkách nechávám - nejdete to jak u jeho fotografie, v nabídce opuštěných pejsků, tak v aktualitách. Mám však pocit, že i přes jeho příznivé hodnocení, pokroky, které v útulku udělal, je stále tak nějak mimo pozornost případných zájemců. Ráda bych jej vyzdvihla, moc bych mu přála, aby našel nový domov, kde by jej měli stejně rádi, jako jej máme my všichni v útulku. Jde opravdu o jedinečného psa, vyjímečného hlídače, oddaného společníka, kterému v jeho předchozím životě scházelo jediné - bezpečné zázemí, láska a porozumění.

Text z doby přijetí z roku 2013: Katastrofální stav! Žalostně vyhlížející pejsek, zubožený, silně zanedbaný, ekzém nejen kolem očí, ale i po celém těle, zapáchající... takovéto "majitele" bych normálně zavřela. Prostě hnus.

Ron vypadá na starého psa, myslím, že skoro neslyší. Jeho zuby však neodpovídají stařečkovským... nevím, orientace je vždy jen přibližná. Měla už jsem v útulku psa, kterému jsem napsala tříletý, no a paní majitelka mi pak sdělila, že s nimi žije už devátý rok! A naopak - fenka, která byla skoro bezzubá se chovala jako dvouletá, nedospělá - je hrozné, co se zvířaty jejich skvělí majitelé někdy dokáží udělat.

Tento balíček nemocí je hodný a přátelský pes. Myslím, že tolik pozornosti,které se mu dostalo za dva dny v útulku, ještě snad nezažil. A to ho ještě čeká procedur! Musíme mu ale dát trošku času na rozkoukání se. Pak bude následovat důkladná veterinární prohlídka a uvidíme, jak budeme pokračovat. Šanci si zaslouží, sám se do tohoto stavu nedostal...

Fotka, kterou vidíte v nabídce, je již z doby, kdy měl Ron nejhorší za sebou, byl zcela ostříhaný, léčený a zbavený všech parazitů.

Rona by jste po půl roce v útulku sotva poznali. Statný velký a krásný pes, který k nám přišel jako zablešený, svbrabový, totálně vyhublý svazek nervů. Myslím, že jsme ho moc krásně daly dohromady, na jeho těle již nenajdete žádný bolák, vyrážku, jenom kolem oka se nám asi po čtyřech měsících ekzém obnovil. Přemýšlíte-li o hlídači vekého pozemku, máte-li problémy se zloději, Ron j opravdu bezkonkurenční hlídač. Uvidíte to i v útulku, nikoho si nepustí ke kleci, ale jakmile si získáte jeho důvěru - samozřejmě za mé vydatné pomoci - bude prostě "Váš" a bude Vás chránit jako nejlepší osobní strážce:-). Kdyby jste jen viděli, jak si jemňoučce bere pamlsek z ruky, tak to snad neumí žádný jiný pes v útulku. Ve výběhu je veselý, běhá.... nic nedejte na to, že jde o staršího psa, můžete mi věřit, tu hlídací službu Vám splní miliónově. Hovořím zde však o pozemku, zahradě, dílně s oplocením, sadu, vinice, stavbě, firmě.... cokoliv velikého, oploceného. Do domu s dětmi a hlavně jinými zvířaty bych jej však s klidným svědomím nenabízela. Ale i toto se dá řešit, Ron si na své nové páníky jen musí zvyknout, pak to bude naprosto oddaný společník:-)