Rex

  • Pes
  • Kříženec NO
  • Evidenční číslo 9/21
  • Rex (5 let)

K pejskovi nechávám základní vstupní text, přišel spolu s Danem.

 I těmto dvěma krásným chlapcům covid zatočil se životem. Jejich babička už se o ně nikdy nepostará...Starší Rex je dobrá duše na první pohled. Miloučký ksichtík, něžné oči, laskavý projev, každým kousíčkem těla si říká o pohlazení, přitom však po očku stále hlídá, kde je "bráška" Dan. Tolik jsou na sebe navázáni....celý svůj život běhali bok po boku u babičky na dvorečku a její blízkost jim neskutečně chybí. Kéž by se našla dobrá duše, která by si je vzala oba dva....bylo by to pro ně požehnání.

Jeden i druhý jsou v podstatě mazlíci. Musíme vzít však v potaz, že vyrostli u staré paní, chůze na vodítku tedy spíš nebyla žádná, vše doháněly vnučky, které jim daly alespoň nějaký základ, pár povelů. Za sebe však mohu říct: fajn psi, nezkažení. A to jsem s nimi zatím jen pár hodin. Známe však minulost, což je pro další umístění bonus. Víme, že pětiletý Rex je nesmírně učenlivý a šikovný a klidně by se s ním dalo začít třeba s agility, či jiným podobným psím sportem. Na vodítku již chodí velmi dobře a ovládá základní povely. Mladší Dan (čtyřletý) je maličko složitější, tady to bude chtít dotáhnout nejen v chůzi na vodítku, pejsek hlavně potřebuje cítit oporu ve svém pánovi. Primárně byl určen na hlídání pozemku, ale velice ho baví kontakt s lidmi, čili žádný zuřivý hlídač to není. Mne znal pět minut a už mi seděl u nohy a lehkým chňapáním se dožadoval pozornosti - tak rád by byl někomu prospěšný!

Od zítřka začneme, pejsky řádně proočkujeme, budeme chodit na šňůře, přivolání...taková klasika😊 Máte-li však již nyní pocit, že Rex či Dan jsou právě Vaše srdeční záležitost (nejlépe oba, prosíííím....) určitě mi dejte vědět. Pište, prosím mail či sms, nikoliv FB!!

utulekbreclavbulhary@seznam.cz

723 040 495

Děkujeme za každou pomoc!! 

Přidávám text po dvou měsících v útulku :-)

Krásný, milý, zlatý...prostě REX

K tomuto zlatíčku bych mohla klidně překopírovat text, který jsem zveřejnila k Danovi. Pejskovi, který tvoří s Rexem od malička nerozlučný pár. Ani mohutné sdílení na FB však Danovi nepomohlo najít nového majitele (neozval se jediný!), tak mohu jen doufat, že Rex se svou krásnou hřívou lva bude mít více štěstí. Však ono se jim zadaří😊, z letité praxe víme, že majitelé našich svěřenců se rekrutují z 90% mimo sociální sítě. Takže pojďme na to:

Rex je pětiletý kříženec německého ovčáka. Z povahy tohoto skvělého plemene má však opravdu vše. Rád a ochotně se učí, velmi rychle chápe a domnívám se, že by s ním šlo úplně skvěle provozovat některou "hrací" psí disciplínu - agility, tanec se psem... Ráda jej svěřím do rodiny, na kterou nekladu žádné specifické nároky. Klidně k dětem, i mladším, aktivní rodině k výletům, výšlapům, starší slečna s ním udělá terno v jakékoliv teenegerské skupince😊... a Rex bude na vrcholu blaha z tolika pozornosti. Spokojený ale bude i u důchodců na dvorečku, zahrádce, ideálně s přístupem dovnitř. Snídat v kuchyni je sen všech hafanů, nemám pravdu?

Rex nemá problém s chůzí na vodítku, v útulku nemá žádného psího nepřítele (tedy naši Pavlíci by sežrali každého, hmm). Je kompletně proočkován, čipován, není kastrován. Jak by šel dohromady jeho život s kočkou netuším, v útulku k sobě nikdy nepřijdou do kontaktu. Rex je ale božan, odhaduji, že by s ní i žral z jedné misky.

Oproti "bráchovi" Danovi si Rex svůj kotec značí. Ovšem minimálně, svou potřebu většinou vykoná venku, zařízení kotce neničí, deky netrhá. I v jídle je malinko odlišný - není takový hltač misek jako Dan, dává si načas, zbytky ale nenechá. Krmíme velmi kvalitními granulemi, třikrát týdně mají navíc všichni naši pejskové "masové hody". A to Rex miluje! Samozřejmě vše s rozumem, Rex je stejně jako všichni naši svěřenci udržován ve výborné kondici. Dennodenní pohyb tomu pomáhá, naše obří výběhy nám leckterý útulek závidí 😊

Pro více fotografií překlikněte na náš FB a my velice děkujeme za úžasnou spolupráci s pražskými fotografy. Na FB si je lehce najdete: https://www.facebook.com/FotimespoluMDPhotography

A ještě přidávám - zájemci, kontaktujte nás na útulkovém mailu či sms, nikoliv na FB! Děkujeme za pochopení😊

723 040 495

utulekbreclavbulhary@seznam.cz