Pája

  • Pes
  • Kříženec bula
  • Evidenční číslo 72/19
  • Pája (3 roky)

P O Z Ó Ó Ó R..... ZAMLUVEN!!


Tenhle kluk je moje srdeční záležitost! A kdo ví, že už třicet let "chrtařím" se jen diví! Pája k nám přišel jako hubený, bázlivý mladý pes, kterému stačilo říct "sedni" a už se krčil, kdy přijde nějaký ostřejší povel. I na mě potřeboval pár dnů, než se zcela uvolněně rozplácl na dece a nechal se hladit po bříšku. Domnívám se, že jej vedl někdo, kdo si s pejskem ani nehrál, jen poroučel - a to se přece pitbulovi musí, že jo... ach jo, ty lidi.

Dnes je Pája příjemný společník na procházky. Jsem přesvědčena, že by i venku přiběhl na první zavolání, alespoň mé, zná mne a ví, že mi může důvěřovat. Ovšem nevím, jak by zareagoval na vetřelce na svém území. Patrně by si nekompromisně bránil své území. Jak nám již dokázal....do jeho výběhu přeskočil jiný pes - Pája jej bez varování zabil. Nestihla jsem ani vykřiknout....

Díky svým genům je Pája spíš vhodný pro zralého kynologa, určitě ne mladého kluka, který si jeho vzezřením bude nahrazovat vlastní svaly... Udat pitbulka je vždy trošku specifická záležitost, musí se opatrně, přemýšlet. I já mám Páju stále zastrčeného v karanténě, jednak tam má svůj klid, nestresuje a nemusí dokazovat ostatním psům v psinci, jaký je borec. Je čistotný, domnívám se, že by se dal klidně naučit i životu v bytě. Když se nudí, dokáže rozkousat peřinu, kterou má pod sebou, ale jinak jej stačí vzít do výběhu a trochu s ním pobláznit, házet hračky - plyšáky zvládá roztrhat do dvaceti vteřin!

Jako každý náš pejsek, i Pája je řádně proočkován, odčervován a čipován. Není kastrovaný. Snášenlivost s kočkami nemáme kde vyzkoušet :-( - zde se však domnívám, že by to nešlo dohromady.