Mládě 1 bílé

  • Pes
  • Kříženec
  • Evidenční číslo 133/21
  • Mládě 1 bílé (6 měs.)

Atraktivní mladý chlapeček, určitě se vám zalíbí na první pohled. Je akční, hravý, v kotci s dalšími dvěma mladými pejsky - nepere se, ale taky není ten poslední v řadě! Prostě štěně, které musíte doma všechno naučit... čůrat venku, chůzi na vodítku. Řádně proočkován, čipován.

pozn.: fotografie jsou z doby přijetí do útulku - dnes je pejsek úplný fešák! žádné tintínko jako na obrázku! 


přidávám text po šesti nedělích :-)

Jmenuji se Albín Flíček. Pěkné jméno, že? Navíc Albín se jmenoval i jeden významný pan výtvarník, který navrhoval české bankovky.

Byli jsme tři sourozenci a narodili se v množírně, ale na tuto dobu nerad vzpomínám. Zatímco ostatní menší a mladší štěňata vesele blafkala, rozvazovala tetám tkaničky od bot, chňapala po nohavicích a snažila se vyšplhat po nich nahoru za vydatného mávání ocásky, my jsme byli tiší, opatrní a obezřetní. Po chvilce ovšem vítězila zvědavost, tak jsme nakukovali, kdo nám to přišel do kotce uklidit, vyměnit ručníky a poskládat hračky a deky. Teď už jsem zůstal sám - bráchové - ti byli hnědí - už jsou v nových domovech. Já Albín zatím zůstávám. Je mi sedm měsíců. Teta říká, že jsem tak jedinečný, až jsem krásný, s mýma bílýma řasama a velikým flekem u očička a dalším na čenichu. Já vzhled velice neřeším. Důležité je, že tety a hodný Bedroušek za mnou chodí do kotce. Jsem sice pořád opatrný, ale už vím, že mi nikdo neublíží, lehám si na zádíčka, nechám se hladit a úplně nejradši jsem, když mě chovají v náručí, tiše mi broukají a tiskneme se k sobě. Jsem moc hodný, tichý a hledám podobnou duši, se kterou se budeme mít bezvýhradně rádi. Samozřejmě, že jak se rozkoukám, začnou mě i zajímat hračky a další věci, a jak jsem se doslechl, takový malý Ben mnohem mladší než já, si dokonce do svého pelíšku přinesl smetáček i s lopatkou! Určitě budu zcela normální zvědavý kluk. Už se moc těším do nového domova.

Albín Flíček.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Zvíře patří do kategorie tzv. "státních psů". Jak tedy postupovat při jejich adopci? Čtěte pozorně, prosím!

Přijedete k nám, já si zapíši Vaše údaje a obratem je předám do HODONÍNA! paní Dubské z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM). Paní Dubská připraví smlouvu a sama Vás vyzve (na telefon, který mi nahlásíte) k podepsání smlouvy. Vy pojedete do HODONÍNA smlouvu podepsat a teprve potom k nám do útulku pro zvíře (zvířata). Samozřejmě, že po podpisu smlouvy se také spojíte se mnou (v útulku se střídám s manželem a pejsky vydávám pouze já!) a domluvíme si den a hodinu předání. V útulku nebydlíme - nikdy nejezděte naslepo.

Jste zdaleka? Vybrali jste si pejska jen na základě fotografie a kratičkého popisku? V tom případě mi zavolejte (když neberu, neslyším mobil přes psy - piště tedy SMS - zavolám zpět až budu mít volné ruce). Vysvětlím další postup, všem nám jde o stejnou věc: dostat pejsky do skvělých domovů k milujícím rodinám 😊