Medunka

  • Fena
  • Kříženka
  • Evidenční číslo 7/23
  • Medunka (3měsíce)
  • 11.1.2023 UZSVM Hodonín


PROSÍM DOČTĚTE TEXT AŽ DO KONCE!! – DŮLEŽITÉ!!

Medunka je fenečka, která k nám přijela spolu se čtyřmi sourozenci a maminkou, odchycena v tzn. množírně (nikoliv množení za účelem zisku, ale nekontrolovaný, neřízený chov postiženého člověka). Nevíme, kdy se narodila a ani kdo je jejím tatínkem. Odhad velikosti bych v dospělosti tipovala na velikost maminky – najdete ji u nás v nabídce jako Královna Matka 2/23 – a videa z jejích procházek můžete omrknout na našich Fb stránkách. Zkrátka bude to takový menší střední pejsek, ani čivava, ani kokršpaněl.

Heboučká srst fenečky nutí k neustálému muchlování 😊 Veliký pozor na svou sestřičku však dává bráška Medík, vždycky ji úplně přikryje svým tělíčkem, je to miloučká a dojemná dvojice, která spolu bydlí v jednom kotci. Zpočátku se oba neodvážili ani jíst v přítomnosti kohokoliv, vylézali z boudičky až byl všude klid. Dneska už žerou hezky venku, ovšem s tím, jak odbouráváme bázlivost, nastupuje boj "u korýtka" - obrazně, samozřejmě. Čili i tyto sourozence budeme na krmení oddělovat. Celkově jsou oba medoví sourozenci oproti svým černým sestrám a bráškovi bázlivější, na vodítku ještě nebyli. Medunka se ráda nechá pochovat, v tomto směru je důvěřivější než Medík. Jsou to ale stále mimina, zvykání v novém domově bude jistě snazší než u starých psů z množírny.

Štěňat je v útulcích málo, proto se domnívám, že zájem o Medunku bude obrovský – proto čtěte pozorně následující řádky. (pozn. nové domovy prověřujeme nejen my, ale i státní úředníci)

Zvíře patří do kategorie tzv. "státních psů". Jak tedy postupovat při jejich adopci? Čtěte pozorně, prosím!

Přijedete k nám, já si zapíši Vaše údaje a obratem je předám do HODONÍNA! paní Dubské z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM). Paní Dubská připraví smlouvu a sama Vás vyzve (na telefon, který mi nahlásíte) k podepsání smlouvy. Vy pojedete do HODONÍNA smlouvu podepsat a teprve potom k nám do útulku pro zvíře (zvířata). Samozřejmě, že PO podpisu smlouvy se také spojíte se mnou (v útulku se střídám s manželem a pejsky vydávám pouze já!) a domluvíme si DEN a HODINU předání. V útulku nebydlíme – nikdy nejezděte naslepo.

Jste zdaleka? Vybrali jste si pejska jen na základě fotografie a kratičkého popisku? V tom případě mi zavolejte (když neberu, neslyším mobil přes psy – piště tedy SMS - zavolám zpět až budu mít volné ruce). Vysvětlím další postup, všem nám jde o stejnou věc: dostat pejsky do skvělých domovů k milujícím rodinám 😊