Medík

  • Pes
  • Kříženec
  • Evidenční číslo 6/23
  • Medík (3měsíce)
  • 11.1.2023 UZSVM Hodonín

Medík je již rezervován!!


PROSÍM DOČTĚTE TEXT AŽ DO KONCE!! – DŮLEŽITÉ!!

Medík je pejsek, který k nám přijel spolu se čtyřmi sourozenci a maminkou, odchyceni v tzn. množírně (nikoliv množení za účelem zisku, ale nekontrolovaný, neřízený chov postiženého člověka). Nevíme, kdy se narodil a ani kdo je jeho tatínkem. Odhad velikosti bych v dospělosti tipovala na velikost jeho maminky – najdete ji u nás v nabídce jako Královna Matka 2/23 – a videa z jejích procházek můžete omrknout na našich Fb stránkách. Zkrátka bude to takový menší střední pejsek, ani čivava, ani kokršpaněl.

Medík je ze všech pěti sourozenců ten nejbázlivější. Je ovšem až dojemné, jak od prvního dne bránil svou sestřičku Medunku, neustále měl pacičku na ní, jakoby ji bránil vlastním tělíčkem. Přitom Medunka se brzy nechala vzít do náruče, pochovat….kdepak Medík, ten se buď ustrašeně krčil v boudě nebo v případě osamocení prchal a hledal úkryt. Popisuji to proto, aby případní zájemci věděli, s čím se mohou potýkat i doma, zase půjde pro úplně neznámou situaci. Dávala bych veliký pozor na děti, aby svými příliš rychlými reakcemi nevystavili Medíka dalšímu a dalšímu stresu. On to bude nakonec ten nejkouzelnější pejsek v kraji, to mi věřte😊, jen trošku času, trpělivosti a kopec lásky mu dát, chlapečkovi medovému.

Štěňat je v útulcích málo, proto se domnívám, že zájem o Medíka bude obrovský – proto čtěte pozorně následující řádky. (pozn. nové domovy prověřujeme nejen my, ale i státní úředníci)

Zvíře patří do kategorie tzv. "státních psů". Jak tedy postupovat při jejich adopci? Čtěte pozorně, prosím!

Přijedete k nám, já si zapíši Vaše údaje a obratem je předám do HODONÍNA! paní Dubské z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM). Paní Dubská připraví smlouvu a sama Vás vyzve (na telefon, který mi nahlásíte) k podepsání smlouvy. Vy pojedete do HODONÍNA smlouvu podepsat a teprve potom k nám do útulku pro zvíře (zvířata). Samozřejmě, že PO podpisu smlouvy se také spojíte se mnou (v útulku se střídám s manželem a pejsky vydávám pouze já!) a domluvíme si DEN a HODINU předání. V útulku nebydlíme – nikdy nejezděte naslepo.

Jste zdaleka? Vybrali jste si pejska jen na základě fotografie a kratičkého popisku? V tom případě mi zavolejte (když neberu, neslyším mobil přes psy – piště tedy SMS - zavolám zpět až budu mít volné ruce). Vysvětlím další postup, všem nám jde o stejnou věc: dostat pejsky do skvělých domovů k milujícím rodinám 😊