Marley

SKVĚLÝ pes hledá SKVĚLÝ domov

30.9. bude mít Marley čtyři roky. Pyrenejský horský pes s PP. Dle mého názoru nádherný kousek, který si zaslouží v novém domově tolik péče jako má u nás v útulku. Ale domov je domov, útulek je vždy jen přestupná stanice.

Marley k nám přišel po ničivém tornádu z Hodonína. Po měsíci si dovolím již napsat pár řádků - jako nejdůležitější považuji jeho umístění v rodině, kde bude jako sólo pes, jedináček. Marlye si své kámoše vybírá sám. S naším Mírou třeba hezky komunikuje (přes mříž, samozřejmě), mohou ležet i půl metru od sebe a bude klid. S Ronem stejná zkušenost. Ovšem Ron si nevšímá nikoho, žije si ve svém světě. Zato Sirka! Stačí, když kolem boxu proběhne a Mamut se může zbláznit.

Péče o Marlyho je založena na česání, jiné speciální požadavky nemá. Pohybu taky moc nedá. Má k dispozici třikrát denně mega výběh, může v něm být i hodinu! Ale vždy stojí po deseti minutách u svého kotce a zcela jasně nám dává najevo, že už by rád na místo. Má svou speciální ošetřovatelku😊, Katuška je s ním téměř denně na vodítku na procházce a buď venku nebo pak v kotci psa pročesává. Drží. Líbí se mu to. Netuším, kde žil dříve, ale troufám si tvrdit, že v útulku se má královsky. Volala mi jeho chovatelka... po pár větách jsem byla znechucena... ale to už je jiný příběh a s umístěním nemá nic společného.

Krmení... konečně jsme docílili toho, aby žral ochotně granule. Nuova fattoria (křupínky) zcela odmítá, zato Hills a Sams Fiel je v pohodě. K tomu vynikající konzervy (100% masa) a denně syrové maso. Inu velký pes toho sní hodně, není to levná záležitost. Tím nechci zájemce odradit, naopak - vytřídit! Marley je dospělý pes, odpadávají štěněcí "nehody". Nic nezničí, nehrabe. Je čistotný! Čímž neříkám, že by mohl žít v bytě. Nemohl, logicky. Zmiňuji jen z důvodu, kdyby se zase ozvala nějaká spasitelská duše a z útulku by jej chtěla cpát do pátého patra v paneláku. Ano, i tací jsou...

Máte-li k pejskovi jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás - pouze mail či sms, prosím, nikoliv FB. Rádi si se zájemci domluvíme první návštěvu 😊

SMS: 723 040 495 , mail: utulekbreclavbulhary@seznam.cz