Královna Matka

  • Fena
  • Kříženka
  • Evidenční číslo 2/23
  • Královna Matka (8let)
  • 11.1.2023 UZSVM Hodonín

PROSÍM DOČTĚTE TEXT AŽ DO KONCE!! – DŮLEŽITÉ!!

Vystrašená mamimka, moc , hrůza z očí jí jen koukala… dlouho trvalo, než vůbec vylezla z boudy! Přijela k nám s pěti velkými štěňaty a myslím, že jejich odebrání i uvítala, odpočinula si. Ovšem stresové bylo (a ještě i je) kolem ní všechno… Odchyt z místa bydliště, převoz autem, odebrání štěňat, samota… bylo toho hodně, a tak chvíli trvalo, než jsme mamči nasadily obojek a vyrazila ven. Dneska už chodí krásně! Její tři videa můžete omrknout na našich Fb stránkách. Ovšem opatrná je stále a kdokoliv cizí jde kolem jejího kotce, buď se utíká schovat do boudičky nebo naopak svůj prostor brání jako lvice. Mamince by pomohla určitě lépe nějaká babička důchodkyně, která je stále doma a další změnu v jejím dosavadním mizerném životě by jí co nejvíce ulehčila. Postupem času si zvykne, jako si zvykla u nás v útulku. Byla bych však opatrná s malými dětmi, aby na ni nebyly moc hrrr a ona se nebránila štípnutím. Prostě stále mít na paměti, že je to fenka, která v množírně vyrostla a žádná péče jí věnována nebyla. (pozn. nové domovy prověřujeme nejen my, ale i státní úředníci)

Zvíře patří do kategorie tzv. "státních psů". Jak tedy postupovat při jejich adopci? Čtěte pozorně, prosím!

Přijedete k nám, já si zapíši Vaše údaje a obratem je předám do HODONÍNA! paní Dubské z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM). Paní Dubská připraví smlouvu a sama Vás vyzve (na telefon, který mi nahlásíte) k podepsání smlouvy. Vy pojedete do HODONÍNA smlouvu podepsat a teprve potom k nám do útulku pro zvíře (zvířata). Samozřejmě, že PO podpisu smlouvy se také spojíte se mnou (v útulku se střídám s manželem a pejsky vydávám pouze já!) a domluvíme si DEN a HODINU předání. V útulku nebydlíme – nikdy nejezděte naslepo.

Jste zdaleka? Vybrali jste si pejska jen na základě fotografie a kratičkého popisku? V tom případě mi zavolejte (když neberu, neslyším mobil přes psy – piště tedy SMS - zavolám zpět až budu mít volné ruce). Vysvětlím další postup, všem nám jde o stejnou věc: dostat pejsky do skvělých domovů k milujícím rodinám 😊