Kliďas

  • Pes
  • Kříženec
  • Evidenční číslo 9/23
  • Kliďas (3 roky)
  • 16.1.2023 UZSVM Hodonín

PROSÍM DOČTĚTE TEXT AŽ DO KONCE!! – DŮLEŽITÉ!!

Kliďas je pejsek, který se mezi dospělými psy, kteří k nám byli dopraveni z množírny, jevil jako nejklidnější. Dokonce si sám už druhý den vyskočil na boudičku a pozoroval cvrkot v jeho novém působišti. Jako první z dospělých se nechal hladit, jako první chodil do výběhu. Asi po třech týdnech pobytu jsem však přemýšlela, jestli jsem se ve jménu nespletla. Kliďas začal lítat po kotci, celkově se jevil vznětlivě, kdepak Kliďas! Přičítala jsem to tomu, že začal poznávat svět i zvenčí, což se mi zdá jako možná varianta, protože dnes je již zase hoden svého jména😊 Inu, kdo ví, co se jim v těch hlavičkách odehrává, doposud nezažili žádný ráj na zemi, nikdy se tak dobře (a kvalitně! protože oni vyhublí nepřišli) nenajedli, nikdy neměli tolik klidu a místa jen pro sebe. Když přijde ke kotci Kliďase návštěva, štěká, hlídá….. když si k němu však vlezu já, dožaduje se hlazení, sám si přijde pro piškotek. Pro zájemce o tohoto pejska to bude znamenat jen trpělivost a klidné zacházení. A za pár týdnů to bude nejmilejší parťák ve vsi 😊. A čtěte pozorně déle: (pozn. nové domovy prověřujeme nejen my, ale i státní úředníci)

Zvíře patří do kategorie tzv. "státních psů". Jak tedy postupovat při jejich adopci? Čtěte pozorně, prosím!

Přijedete k nám, já si zapíši Vaše údaje a obratem je předám do HODONÍNA! paní Dubské z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM). Paní Dubská připraví smlouvu a sama Vás vyzve (na telefon, který mi nahlásíte) k podepsání smlouvy. Vy pojedete do HODONÍNA smlouvu podepsat a teprve potom k nám do útulku pro zvíře (zvířata). Samozřejmě, že PO podpisu smlouvy se také spojíte se mnou (v útulku se střídám s manželem a pejsky vydávám pouze já!) a domluvíme si DEN a HODINU předání. V útulku nebydlíme – nikdy nejezděte naslepo.

Jste zdaleka? Vybrali jste si pejska jen na základě fotografie a kratičkého popisku? V tom případě mi zavolejte (když neberu, neslyším mobil přes psy – piště tedy SMS - zavolám zpět až budu mít volné ruce). Vysvětlím další postup, všem nám jde o stejnou věc: dostat pejsky do skvělých domovů k milujícím rodinám 😊