Dan

  • Pes
  • Kříženec NO
  • Evidenční číslo 10/21
  • Dan (4 roky)

K pejskovi nechávám základní vstupní text, přišel spolu s Rexem.

 I těmto dvěma krásným chlapcům covid zatočil se životem. Jejich babička už se o ně nikdy nepostará...Starší Rex je dobrá duše na první pohled. Miloučký ksichtík, něžné oči, laskavý projev, každým kousíčkem těla si říká o pohlazení, přitom však po očku stále hlídá, kde je "bráška" Dan. Tolik jsou na sebe navázáni....celý svůj život běhali bok po boku u babičky na dvorečku a její blízkost jim neskutečně chybí. Kéž by se našla dobrá duše, která by si je vzala oba dva....bylo by to pro ně požehnání.

Jeden i druhý jsou v podstatě mazlíci. Musíme vzít však v potaz, že vyrostli u staré paní, chůze na vodítku tedy spíš nebyla žádná, vše doháněly vnučky, které jim daly alespoň nějaký základ, pár povelů. Za sebe však mohu říct: fajn psi, nezkažení. A to jsem s nimi zatím jen pár hodin. Známe však minulost, což je pro další umístění bonus. Víme, že pětiletý Rex je nesmírně učenlivý a šikovný a klidně by se s ním dalo začít třeba s agility, či jiným podobným psím sportem. Na vodítku již chodí velmi dobře a ovládá základní povely. Mladší Dan (čtyřletý) je maličko složitější, tady to bude chtít dotáhnout nejen v chůzi na vodítku, pejsek hlavně potřebuje cítit oporu ve svém pánovi. Primárně byl určen na hlídání pozemku, ale velice ho baví kontakt s lidmi, čili žádný zuřivý hlídač to není. Mne znal pět minut a už mi seděl u nohy a lehkým chňapáním se dožadoval pozornosti - tak rád by byl někomu prospěšný!

Od zítřka začneme, pejsky řádně proočkujeme, budeme chodit na šňůře, přivolání...taková klasika😊 Máte-li však již nyní pocit, že Rex či Dan jsou právě Vaše srdeční záležitost (nejlépe oba, prosíííím....) určitě mi dejte vědět. Pište, prosím mail či sms, nikoliv FB!!

utulekbreclavbulhary@seznam.cz

723 040 495

Děkujeme za každou pomoc!!

text po dvou měsících pobytu:

Představujeme Vám po dvou měsících opět Dana, překrásného čtyřletého ovčáka. Je to pejsek, který k nám přišel z domácí péče staré babičky, hodný a nezkažený, ale tak trošku vyrostl "jako dříví v lese" . Lehce jsme si s ním pohráli... a je to pejsek jako víno! Zraje 😊 Strašlivě by se chtěl zavděčit, svému pánovi by snesl modré z nebe, jak touží po tom, být nápomocen, vykonat každý povel, ukrást si každou minutu času a nevědět co dřív, aby vyjádřil svou radost a vděk.

Chůze na vodítku již není problém, napřed hezky vyběhat, poznačit každé stéblo a jak rád pak zpomalí a mazlí se😊. U nás v útulku nemá žádného čtyřnohého nepřítele, jak by to šlo dohromady s kočkou nevíme, nemáme kde vyzkoušet. Až na jednu epizodu s hovězími žebry je Dan velmi čistotný pes, zařízení kotce nedemoluje, deky neničí. Rád spí v boudě vystlané dřevitou vlnou a taky nesmím zapomenout, že hrozně rád baští! Všechno....Krmíme kvalitními granulemi a třikrát týdně mají všichni pejskové syrové maso, pouze odřezky svaloviny.

Dan je aktivní pes. Hodil by se do rodiny, která mu zajistí nejen možnost volného výběhu s přístupem do domu, ale vezme jej i na dlouhé procházky, výlety, Dan vás bude ochotně a rád následovat kamkoliv. Vaši zahradu ohlídá, ovšem nečekejte tvrdého obranáře. Svou velikostí však jistě nezvaného návštěvníka odradí. Může do rodinky s odrostlými dětmi, ale spokojený bude i u důchodců. Je kompletně proočkován, čipován, kastrovaný není.

Pro více fotografií překlikněte na náš FB 😊 a my velice děkujeme za hezkou spolupráci s pražskými fotografy! Jejich další práci budeme představovat postupně 😊